Odsávanie pohonných hmôt – SEDA Double Station

POPIS

Firma SEDA Umwelttechnik GmbH je svetovým lídrom vo vývoji a výrobe zariadení a technológií pre recykláciu a zhodnocovanie materiálov zo starých vozidiel. Jej výrobky sú overené praxou a preto sú vždy kvalitné, funkčné a spoľahlivé.

Dlhoročné skúsenosti firmy zaručujú, že náradie, nástroje a odsávacie systémy  z jej produkcie sú vyladené špeciálne pre spracovateľov v automobilovom priemysle a v recyklačných firmách.

Viac než sto autovrakov za deň bez zbytočných zdržaní či prestávok. Dvojitá stanica SEDA je kombináciou dvoch najmodernejších samostatných staníc SEDA Single Station, zaručujúcich dvojnásobný výkon a optimálnu plynulosť práce.

Výhodou dvojitej stanice SEDA je využitie účinných sacích púmp v kombinácii s certifikovaným strojom SEDA pre vŕtanie nádrží. Zákazníci oceňujú široký rozsah použitia, mnohými testami preverené spoľahlivé súčiastky a veľké množstvo príslušenstva umožňujúce nespočetne veľa variantov použitia.

Prístroj nevyžaduje zvláštne nastavenie a je možné ho jednoducho prispôsobiť individuálnym požiadavkam a potrebám zákazníka. Certifikované komponenty umožňujú vysoký štandard čerpania a odstránenia až 98 % kvapaliny.

Vďaka konceptu plug and play môže byť k SEDA Single Station ľahko pripojené potrebné vybavenie a stanica sa tak môže prispôsobiť akýmkoľvek individuálnym požiadavkám.

 Základné informácie

  • Pohon stlačeným vzduchom
  • Rozširíteľná a flexibilná
  • Výkonná a vysoko kvalitná
  • Ľahko ovládateľná
  • Maximálne bezpečná
  • Odolná proti explózii (certifikát ATEX)
TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Technické údaje

Nároky na stlačený vzduch

8,5 bar - > 2100 l/min

Spotreba vzduchu na odsávanie

19 000 l/vozidlo

Doba odsávania

8-10 min/vozidlo

ÚDAJE PRE OBJEDNANIE
  • Dvojitá stanica SEDA

Systém sa skladá:

2x SEDA-stroj pre vŕtanie nádrží

Špeciálna vŕtačka nádrží navŕta palivovú nádrž a odsáva palivo rýchlosťou viac než 20 litrov za minútu bez jediného odkvapnutia. Vďaka svojmu robustnému prevedeniu a jednoduchému používaniu sa stala populárnou na celom svete.

2x Pohyblivé schodíky

Jednoducho ovládateľné schodíky znižujú riziko pádu a umožňujú odsávanie vozidiel všetkých veľkostí. Zvýšená plošina umožňuje odčerpávanie zvrchu i zospodu vozidla súčasne.

2x Pevný (hydraulicky nakláňateľný) stojan na vozdilo

Sojan na uloženie vozidla s nosnosťou 3 tony  je štandartne dodávaný ako pevný. Môže byť dodaný aj hydraulicky nakláňateľný  o 6° z vodorovnej polohy, aby bol umožnený prístup k najnižšiemu bodu palivovej nádrže. Vďaka tomu je možné z vozidla odsať o 1-2 l paliva naviac. Vzdialenosť vidlíc na stojane je nastaviteľná pre rôzne značky a modely vozidiel.

2x Pohyblivé rameno k odsávániu paliva a oleja

Pohyblivé ramená, na ktorých je upevnená navŕtavačka nádrží a lieviky pre vypúštanie oleja. To umožňuje ešte väčšiu efektivitu celého systému. Vďaka úplne voľnej pracovnej ploche nehrozí riziko nehôd vrátane pošmyknutia. Olej z prevodovky a motorový olej sa vypúštajú súčasne.

2x Výkonné čerpadlá

Čerpadlá s dvojitou membránou účinne odsávajú kvapalinu, ktorú je možné pumpovať do nádrží vzdialených viac než 100 metrov (horizontálne). Každé čerpadlo je zvukovo izolovaná a farebne označená pre rýchlu identifikáciu a pokojné  pracovné prostredie.

2x Plocha k zachyteniu kvapaliny

Pozinkovaná protišmyková plocha k zachyteniu kvapaliny zabraňuje nielen preklzávaniu, ale i náhodnému vznieteniu rozliatych horľavých kvapalín.

2x Tesniaci systém SEDA

Trvalý a spoľahlivý proces vŕtania zaisťuje kalibrovaný vrták, ktorý je hermeticky uzavretý uzáverom SEDA zabraňujúci aj najmenšiemu znečisteniu priestoru.

2x Testovacie uzávery SEDA

Patentované testovacie uzávery SEDA pre chladiacu a brzdovú kvapalinu pumpujú stlačený vzduch do systému a umožňujú tak odsať kvapalinu rýchlejšie a efektívnejšie než pomocou samotného satia.

2x Kliešte SEDA pre brzdovú kvapalinu

Brzdová kvapalina je súbežne a rýchlo odsávaná prostredníctvom štyroch gumových papučiek, ktoré sú pripojené k brzdovým odvzdušňovacím ventilom. Pokiaľ by ventily boli zhrdzavené alebo zničené, brzdová kvapalina môže byť odsávaná priamo z trubičiek brzdových trubiek alebo hadičiek s použitím jedných alebo druhých špeciálnych klieští pre brzdové trubky alebo hadičky.

2x Nádrž SEDA pre kontrolu kvality

Sedemlitrová nádrž pre kontrolu kvality umožňuje vizuálnu kontrolu pre prípad kontaminácie paliva olejom či vodou s možnosťou vypúšťania do príslušnej nádrže.

Doplnkové vybavenie: Vŕtačka SEDA pre prevodovky

Navrhnuté špeciálne pre prevodovky, u ktorých chýbajú vypúšťacie skrutky alebo sa dá obtiažne odstrániť napúšťacia skrutka. Mobilne a robustne konštruovaná. Vŕtačka pre prevodovky uľahčuje prácu so železnými, oceľovými či aluminiovými prevodovkami.

OBRÁZKY A VIDEÁ