Navrtávanie prevodoviek - vŕtačky SEDA

POPIS

Firma SEDA Umwelttechnik GmbH je svetovým lídrom vo vývoji a výrobe zariadení a technológií pre recykláciu a zhodnocovanie materiálov zo starých vozidiel. Jej výrobky sú overené praxou a preto sú vždy kvalitné, funkčné a spoľahlivé.

Dlhoročné skúsenosti firmy zaručujú,že náradie a nástroje z jej produkcie sú vyladené špeciálne pre spracovateľov v automobilovom priemysle a v recyklačných firmách, kde sa  na vŕtanie nádrží starých  automobilov používajú vŕtačky SEDA viac ako 15 rokov!

Do roku 2010  boli viac ako 3 milióny nádrží prevŕtané zariadením SEDA, a to bez jediného problematického prípadu. Prístroj, ktorý vyvinul Josef Dagn, zakladateľ fy SEDA Umwelttechnik GmbH, predstavuje srdce každého odsávacieho zariadenia SEDA, ktoré po navŕtaní nádrže vysaje palivo cez niekoľko filtrov. A to spôsobom bez znečistenia okolia zariadenia čo len jedinou kvapkou vypúšťaného starého oleja z prevodovky!

 

Základné informácie

  • Pohon tlakovým vzduchom
  • Malá spotreba energie
  • Jednoduchá obsluha
  • Obmedzená hladina zvuku
  • Robustnosť, veľký výkon
  • Vizuálna kontrola
  • Do výbušného prostredia!
  • Vysoká kvalita a dlhoročná osvedčená spoľahlivosť

Pri recyklácii satrých vozidiel sa veľmi často vyskytujú prevodovky a diferenciály bez výpustných skrutiek, alebo olejové vane motorov so skrutkami, ktoré je možné len veľmi ťažko uvoľniť. Odsávanie opotrebovaného oleja so SEDA-vŕtačkou  šetrí čas a umožňuje ekologické odsávanie olejov i pri hrdzavých a nefunkčných  výpustných skrutkách.

Zariadenie na navŕtanie prevodoviek SEDA slúži k odsatiu prevodových olejov priamym navŕtaním olejovej vane motora alebo prevodovky.  Výškové prispôsobenie a posuv vrtákov sa ovláda pomocou plynovej pružiny a pedála. Po prevŕtaní umožňuje špeciálna gumová manžeta podtlakové vysatie oleja bez odkvapnutia. Systém ovláda pracovník jednou páčkou na rukoväti vŕtačky.

Týmto spôsobom je možné vypustiť i prevodovky, olejové vane motorov a zadné rozvodovky, hoci ich výpustné skrutky sú hrdzavé, neprístupné, alebo vôbec neexistujú. Olej je možné vypustiť i pomocou vypúšťacieho lievika, ktorý Vám dodáme na prianie.

Pomocou jedinečného výbrusu vrtáka sa docieli v každom prípade optimálnou dierou. Priehľadná hadica pritom umožňuje vizuálnu kontrolu odsávania. Niekoľko filtračných systémov, sitiek a magnetických krúžkov, ktoré sú umiestnené už v hlavici vrtáka, zaisťujú odfiltrovanie hrubších nečistôt a vŕtacích triesok, takže nedôjde k ďalšiemu znečisteniu oleja.

Obmedzovače hĺbky vŕtania zaisťujú, že vrták neprenikne k ozubeným kolieskam prevodovky. Tým je takisto zaručená dlhá životnosť vrtákov.

Zariadenie na navŕtanie prevodoviek SEDA spĺňa všetky požiadavky kladené na prístroje tohto druhu. Robustné zariadenie je možné využívať v mobilnom prevedení na pojazdnom podvozku alebo sa môže napevno namontovať na výkyvné rameno.

Patentovaná technológia je zárukou skvelého výkonu pri vysokej bezpečnosti a jednoduchej obsluhe.

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Technické údaje

Tlak vzduchu 8 bar
Spotreba vzduchu regular: 750 l/min.
Špeciálny vrták
regular: 12,5 mm
Výkon 700W
Otáčky 600/min.
ÚDAJE PRE OBJEDNANIE

Obj.č. : S-521 00

SEDA - vŕtačka prevodoviek (vrátane uzavieracej zátky, náhradnej manžety a hadice na odsávanie oleja)

Obj.č. : S-500 64

výpustný lievik pre zariadenie na navŕtanie prevodoviek (voliteľné príslušenstvo)

OBRÁZKY A VIDEÁ
To watch this video, you need the latest Flash-Player and active javascript in your browser.