Navrtávanie nádrží - vŕtačky SEDA

POPIS

Firma SEDA Umwelttechnik GmbH je svetovým lídrom vo vývoji a výrobe zariadení a technológií pre recykláciu a zhodnocovanie materiálov zo starých vozidiel. Jej výrobky sú overené praxou a preto sú vždy kvalitné, funkčné a spoľahlivé.

Dlhoročné skúsenosti firmy zaručujú, že náradie a nástroje z jej produkcie sú vyladené špeciálne pre spracovateľov v automobilovom priemysle a v recyklačných firmách, kde sa na vŕtanie nádrží starých automobilov používajú vŕtačky SEDA viac ako 15 rokov!

Do roku 2010 boli viac ako 3 milióny nádrží prevŕtané zariadením SEDA, a to bez jediného problematického prípadu. Prístroj, ktorý vyvinul Josef Dagn, zakladateľ fy SEDA Umwelttechnik GmbH, predstavuje srdce každého odsávacieho zariadenia SEDA, ktoré po navŕtaní nádrže vysaje palivo cez niekoľko filtrov. A to spôsobom bez znečistenia okolia zariadenia čo len jedinou kvapkou odsávanej kvapaliny!

Na základe najnovšieho prieskumu obdržalo zariadenie na prevŕtanie nádrží bez problémov certifikát ATEX pre použitie v priestoroch s nebezpečím výbuchu, to jest okrem vynikajúceho výkonu ponúka tiež maximálnu bezpečnosť prevádzky.

Základné informácie

 • Pohon tlakovým vzduchom
 • Malá spotreba energie
 • Jednoduchá obsluha
 • Obmedzená hladina zvuku
 • Robustnosť, veľký výkon
 • Vizuálna kontrola
 • Možnosť rozšírenia
 • Do výbušného prostredia!
 • Vysoká kvalita a dlhoročná osvedčená spoľahlivosť

SEDA-Vŕtačka na nádrže  je vhodná do výbušného prostredia a slúži k odsatiu benzínu a motorovej nafty z kovových alebo plastových nádrží. Výškové prispôsobenie a posuv vrtákov sa ovláda pomocou plynovej pružiny a pedála. Po prevŕtaní umožňuje špeciálna gumová manžeta podtlakové vysatie oleja bez odkvapnutia. Systém ovláda pracovník jednou páčkou na rukoväti vŕtačky.

Pomocou jedinečného výbrusu vrtákov sa docieli v každom prípade optimálna diera. Priehľadná hadica pritom umožňuje vizuálnu kontrolu odsávania. Niekoľko filtračných systémov, sitiek a magnetických krúžkov, ktoré sú umiestnené už v hlavici vrtáka, zaisťujú odfiltrovanie hrubších nečistôt a vŕtacích triesok, takže nedôjde k ďalšiemu znečisteniu odsávanej kvapaliny.

Robustné zariadenie je možné využívať v mobilnom prevedení na pojazdnom podvozku alebo sa môže napevno namontovať na výkyvné rameno. Náhradné a spotrebné diely sa dajú pomerne ľahko vymeniť, k tomuto účelu je súčasťou dodávky i príslušné náradie. Ďalej je v príslušenstve SEDA obsiahnutá uzavieracia zátka, odsávacie hadice a adaptéry.

Bezpečnosť predstavuje dôležitý bod pre prácu vo výbušnom prostredí. Kábel a svorka pre prepojenie s kostrou slúži k odvádzaniu elektrostatického náboja. Zariadenie na prevŕtanie nádrží SEDA je zatiaľ jediný prístroj na svete, ktorý získal náročnú a prísnu certifikáciu ATEX. IBExU04ATEX1248X

TECHNICKÉ INFORMÁCIE

Technické údaje

(základný typ vŕtačky „regular“, na silnejšie nádrže „heavy duty“)

Tlak vzduchu 8 bar
Spotreba vzduchu regular: 750 l/min. heavy duty: 1000 l/min.
Špeciálny vrták
regular: 12mm, heavy duty: 20mm
Otáčky regular/heavy duty: max. 220/min.
Rezná rýchlosť max. 10,4 m/min.
ÚDAJE PRE OBJEDNANIE

Obj.č. : S-520 00

SEDA-vŕtačka na nádrže „regular“ vrátane uzavieracích zátok, hadice pre odsávanie nádrží, náhradná manžeta, sada adaptérov

Obj.č. : S-520 25

SEDA-vŕtačka na nádrže „heavy duty“ vrátane uzavieracích zátok, hadice pre odsávanie nádrží, náhradná manžeta, sada adaptérov

Príslušenstvo a náhradné diely:

 • S-50015 Gumová manžeta náhradná
 • S-50029 Hadice na odsávanie paliva
 • S-50006 Tesniace zátky (500 ks)
OBRÁZKY A VIDEÁ
To watch this video, you need the latest Flash-Player and active javascript in your browser.